Залишити коментар

Ухвала ХХII позачергового з’їзду ВГО СОУ

Ухвала
ХХII позачергового з’їзду ВГО СОУ

Оголошена так звана реформа Збройних Сил України це насправді – заходи по їх руйнуванню. Реформа Збройних сил України, яка розрахована до 2017 року, вимагає значного фінансового забезпечення – 132 млрд грн. Реформа Збройних сил України включає наступні чинники: бойова готовність, соціальний захист військовослужбовців і перехід на професійну армію.
Згідно нового військово-територіального поділу України створено два нових ОК(оперативних командування) – зі штабами у Дніпропетровську і Рівному. Під час формування округів використовувався принцип поділу території України на Лівобережну і Правобережну. Офіційно коментувати реформу Міноборони відмовляється.
Щоб перемістити ОК, необхідні великі фінансові витрати для створення оперативного обладнання та систем зв’язку на нових місцях. Львів і Одеса десятиліттями напрацьовували систему управління об’єднаннями військ у своєму окрузі, тепер це потрібно знищити і перемістити в інші міста.
Зокрема, вперше за декілька століть Львів позбувається органів військового управління. З 1-го січня 2014 року у Львові вже не буде Західного оперативного командування, а з першого квітня Повітряного командування «Захід». Аналогічна ситуація стосується і переміщення до Києва Командування ПС та ВМС.
А скільки це коштує? Де будуть жити офіцери після переведення на нове місце служби ?
Фактично, армію готують до великого розпродажу. “Надлишкові” офіцери волею високопосадовців стали зайвими. На черзі на отримання житла майже 45 тис. офіцерів. ЗС України скорочуються з майже 180 тис. до 122тис. Невеликі за чисельністю Збройні Сили для держави, що планувала приєднатися до Північноатлантичного альянсу це не те саме, що і для позаблокової.
В діях керівництва Генерального штабу та Міністерства оборони України насторожує недостатня обґрунтованість підходів до визначення складу Збройних Сил України, зокрема, чергове задеклароване масштабне скорочення Збройних Сил.
Збройні Сили на межі самознищення. Стан Збройних Сил України стрімко погіршується, необхідність рішучих дій є очевидною, втрачений час лише поглиблює проблеми. Особливо це стосується стану ОВТ, де ситуація вже перетнула критичну межу, і, насамперед, йдеться про високотехнологічні озброєння (літаки, вертольоти, зенітні ракетні комплекси, бойові кораблі та катера). Лише за рахунок ремонту та модернізації наявних ОВТ навряд чи вдасться досягти результату.
Детальний аналіз спроможності новостворених оперативних командувань виконувати функції з планування, застосування, підготовки та всебічного забезпечення різнорідних військ (сил) не проведено. Наслідком такого підходу може стати втрата стійкості системи управління або її знищення. Поспішність і недостатня обґрунтованість заходів – за умов, коли стара система буде зруйнована, а нова ще не створена – це прямий шлях до втрати керованості Збройними Силами України загалом.
Безпідставні та не забезпечені відповідними ресурсами заходи реформування системи органів військового управління оперативно-стратегічної та оперативної ланок управління ЗС, а також прийняття рішень поза межами програмних документів без належного обґрунтування можуть призвести до порушення стійкості системи управління військами (силами) та нераціонального використання вкрай обмежених ресурсів, що виділяються з державного бюджету.
Такі плани є наочним прикладом пошуку спрощених підходів до вирішення складних завдань і тому можна з упевненістю стверджувати, що поставлені цілі досягнуті будуть лише частково, а в загальному підсумку від таких «реформ» очікується більше шкоди, ніж користі.
Спілка офіцерів України вимагає зупинити розпочату «реформу» та провести з цього питання парламентські слухання.

ГОЛОВА СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ
ІІ СКЛИКАННЯ
КАПІТАН 1 РАНГУ Є.ЛУПАКОВ

ухвала 22

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: