Залишити коментар

“Рано чи пізно президентські і депутатські повноваження закінчуються. Ми з Вами тимчасові. Вічні УКРАЇНА та її НАРОД.” -депутати – офіцери Президенту України 28 червня 1996 року.

За дорученням Голови Всеукраїнського громадського об’єднання “Спілка офіцерів України” прес-служба СОУ уповноважена в черговий раз за останні 20 років засвідчити незмінну позицію Спілки щодо зняття так званої депутатської недоторканості і нагадати деякі епізоди Українського парламентаризму початку 90-х років.
Зокрема ще у червні 1994 року група народних депутатів України (членів Спілки офіцерів України: полковника Григорія Омельченка, підполковника Анатолія Єрмака, полковника Івана Біласа, полковника В’ячеслава Білоуса, підполковника Володимира Головка) зробила Звернення до співвітчизників, виборців та колег-депутатів, і запропонувала прийняти законопроект, яким змінити ряд положень законодавства щодо статусу народних депутатів України. Його суть полягала у тому, “…що НЕПОТРІБНО одержання згоди Верховної Ради, місцевих Рад… на притягнення депутата чи голови Ради до кримінальної відповідальності, арешт або застосування заходів адміністративного стягнення, що накладаються у судовому порядку…
ДЕПУТАТУ НІЧОГО І НІКОГО БОЯТИСЯ, ЯКЩО ВІН ЧЕСНИЙ І НЕ СКОЮЄ ЗЛОЧИН ЧИ ІНШІ ПРАВОПОРУШЕННЯ…”
До цього звернення приєдналися більше 50-ти народних депутатів України. Більша частина з них на той час були членами СОУ.

01

02

03

28 червня 1996 року в день прийняття Конституції України у відкритому депутатському зверненні до Президента України Кучми Л.Д. “ОФІЦЕРСЬКА ЧЕСТЬ ДОРОЖЧЕ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ НАГОРОД…” члени СОУ народні депутати України – офіцери полковник Григорій Омельченко, підполковник Анатолій Єрмак, підполковник Микола Петренко, полковник Анатолій Кулаков, полковник Вячеслав Білоус, капітан першого рангу Євген Лупаков знову виявили непохитну громадянську і офіцерську позицію словами:
“Рано чи пізно президентські і депутатські повноваження закінчуються.
Ми з Вами тимчасові. Вічні УКРАЇНА та її НАРОД.”

Омельченко  2

До сьогодня питання депутатської недоторканості залишається не вирішеним і одним з чинників, що сприяють широкомасштабним проявам корупції в Україні.

Прес-служба СОУ

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: